تحقیق و توسعه

شرکت تولیدی، صنعتی و شیمیایی رنگ آور با بیش از چهار دهه تجربه در تولید و عرضه رنگهای ساختمانی، در زمینه رنگهای صنعتی نیز فعال می باشد. در این راستا آزمایشگاه تحقیق و توسعه  با مطالعات گسترده و بررسی های کمی و کیفی یر روی پروژه های صنعتی و در راستای تامین نیازهای بازار و مشتریان عزیز محصولات صنعتی شامل رنگ های مقاوم حرارتی (نسوز) تا 600 درجه سانتیگراد، رنگهای کوره ای، رنگهای اپوکسی با سیستم آستری، میانی و رویه، کفپوش های اپوکسی تزئینی با فام های متنوع و نیز کیلر های اپوکسی با براقیت بالا و خاصیت انعطاف پذیری و مقاومت شیمیایی عالی را نیز تولید نموده است. بدین منظور در جهت تامین نیاز بازار، پوشش های رزین ( شیمی لاک) با فام های درخشان و رنگهای استخری و نیز رنگهای ترافیک و جدول با رزین کلروکائوچو را نیز روانه بازار نموده است. رنگبر با قدرت رنگبری فوق العاده ، کیلر، سیلر و جلاء در کنار سایر رنگها و محصولات شرکت رنگ آور به بازار عرضه شده است.

شرکت تولیدی، صنعتی و شیمیایی رنگ آور در راستای خط مشی و رضایت مندی مشتریان و تعهد نسبت به تولید و عرضه محصولات سازگار با محیط زیست (environment friendly) مطالعات و تحقیقات گسترده ای را در زمینه تولید محصولات ساختمانی آب پایه اغاز نموده است.


با توجه به گرایش روز افزون افکار عمومی جهان به مسائل زیست محیطی و نیز وضع قوانین و مقرارت محدودکننده استفده از مواد مضر و آلاینده محیط زیست در کشور های پیشرفته، رنگ آمیزی ساختمان ها، منازل، بیمارستان ها، ادرات و سایر اماکن با رنگهایی که در آنها از حلال های آلی استفاده شده است، می تواند باعث بروز مشکلات زیاد زیست محیطی  بویژه سلامت هم وطنان عزیز گردد. شرکت رنگسازی رنگ آور نیز همگام با جامعه جهانی در راستای حفظ محیط زیست اقدام به تولید رنگ های ساحتمانی آب پایه (water base) برای رنگ آمیزی فضای داخلی و رنگ های نما ساختمان نموده است. همچنین
به منظور دستیابی به فام های متنوع (هم رنگی) در رنگ های نمای ساختمانی اقدام به تولید مادر رنگ های آب پایه با فام های شاد و متنوع با استفاده از دانش فنی بومی نیز نموده است.

از ویژگی های رنگ های آب پایه ساختمانی شرکت رنگ آور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- عدم استفاده از حلال های نفتی در فرآیند تولید و مصرف

2- غیرسمی بودن، سازگار با محیط زیست و با بوی مطبوع

3- سهولت اجرا و صرفه اقتصادی

4- مقاومت خوب در برابر شستشو و سایش

5- مقاومت بسیار خوب در برابر شرایط جوی

6- پوشش بسیار خوب و چسبندگی عالی به سطوح مختلف

 

به بالای صفحه بردن